Вдъхновяваща мотивационна лекция и уъркшоп по дизайн мислене в НПГ пи КТС

Дата:

Днес в зала 317 на НПГ по КТС се проведе вдъхновяваща мотивационна лекция и уъркшоп по дизайн мислене, водени от ас. д-р Мария Видева – дизайнер, изследовател и преподавател в областта на UI/UX в Нов български университет. Тя представи пред учениците своя професионален опит, свързан с разработването на потребителски интерфейси, анализ на потребителско поведение и интеграция на AI в UX/UI процеси.

Събитието се проведе под формата на Collaboration Lab, където учениците от НПГ по КТС работиха в екипи, генерираха идеи, мислеха креативно и създадоха свои дигитални концепции. Представена бе и пълната рамка на дизайн мисленето – от идея и проучване, през дефиниране и прототипиране.
Срещата вдъхнови участниците да мислят смело, да търсят решения и да комбинират дизайн и технологии – ключова комбинация за бъдещото им професионално развитие.
Инициативата за срещата възниква благодарение на Алексиа Цветанова от курс 192 – бивша възпитаничка на НПГ по КТС, която поддържа активна връзка с гимназията и съдейства за осъществяването на събитието.
Организационната подкрепа от страна на националната гимназия бе осигурена от нейния бивш курсов ръководител ст.преп Стефан Стефанов, инж.Момчил Петков и ст.учител Галя Божинова, които допринесоха за гладкото протичане на лекцията и работилницата.