Нашите отличници бяха удостоени с приза „Зрелостник на годината 2026“ от Община Правец

Дата:

В навечерието на най-светлите майски празници, Община Правец за пореден път доказа, че знанието, трудът и постоянството винаги биват забелязвани и високо оценявани. На официална церемония бяха наградени най-добрите сред най-добрите випускници в общината с престижното отличие „Зрелостник на годината 2026“.

За наша огромна гордост, сред наградените са трима от най-ярките представители на Випуск 2026 на Националната професионална гимназия по компютърни технологии и системи:

• Габриела Рогът

• Георги Руменов

• Диана Иванова

Наградата „Зрелостник на годината“ не е просто грамота – тя е символ на петгодишен курс на обучение, изпълнен с много часове над учебниците, упоритост, висок успех и активно участие в живота на училището ни. Нашите трима зрелостници, номинирани от Педагогическия съвет на НПГ по КТС, са млади хора, които през годините се доказаха не само със своите завидни знания в областта на компютърните технологии, но и със своя талант, лидерски качества и отговорно отношение.

Отличията – плакети и специални подаръци – бяха връчени лично от кмета на Община Правец, г-н Румен Гунински, и председателя на Общинския съвет, г-жа Цветелина Владимирова.

На добър час, скъпи зрелостници!Ръководството и преподавателският екип на НПГ по КТС изразяват своята дълбока благодарност към Габриела, Георги и Диана за това, че защитаваха достойно името на гимназията ни. Вие сте доказателство, че в нашето училище растат и се развиват бъдещите лидери на България!